Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Yep, easyHomemade? Fancy
Hey man when did u get out.Some Prime rib patty , rice, veggies , gravy not pictured.View attachment 357366
Goad you're back!Some Prime rib patty , rice, veggies , gravy not pictured.View attachment 357366
yep, post workout snack (meal I guess if ur looking at the amount).Sweet baby Jesus, was that one sitting?!?
I used to have fluff, after the creami. I felt like I was eating homeless dirt flavored fluff topped with elephant feces.Are those ninjas really worth it? I usually make fluff out of dreamwhip, protien powder, and peanut butter powder. Im eyeballing the ninja thing but not sure how much use Id get for the price.
Fr, all my electronics, pc, appliances all came from FB with receipts and like new conditions.Ill check out marketplace...cheap appeals to my wallet a lot!
I used to have fluff, after the creami. I felt like I was eating homeless dirt flavored fluff topped with elephant feces.
Tbh u can get a ninja creami off of FB Marketplace for like $100 and there is some snags under $100 if u can find some legit ones.
So many new and improved models that the old ones that do 99% of the same thing are cheap and worst case u just spent $100 on smth you can experiment with for eternity.
But you can rly get ice cream like shit done, for low and high calories. Like if calories aren't a concern u can make any gelato/ben and jerry's/Nutella/Ferrero Rocher flavor u want.
It's basically a ice cream machine without the hassle of a pure churn ice cream machine and easy to use, low maintenance and takes 5mins to prep.
You are the one who basically dictate how good the flavor based on ur ingredients, protein powder, calorie limit, etc...
Ill check out marketplace...cheap appeals to my wallet a lot!
Size and noise: yes not ideal but worth the taste imo.I got one on eBay for around $100
It's cool and I can see why people really like it, but the machine itself is really big and not very pretty
And you can put as much protein powder or whatever in Jello pudding and it tastes just as good for waaay cheaper
