Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Agree. Super cheap from India, and there’s even a source with it already stocked in the USA if you need it fast. Buy it in bulk and store it well, and you’re set.If possible, you should buy pharma drugs like this from India. Accutane (isotretinoin) is cheaper and more reliable from India compared to UGLs.
I was recently quoted Isotretinoin 20mg at $1.10 for 10 pills. That's 100 pills for $11 ($0.0055/mg) which is cheaper than most of the UGL 10mg pills.
How much do you weight?
If you're 100kg and aiming for the target total of 120-150mg/kg then you need 12,000-15,000mg. That's a grand total of $66 to $83.
Can't ask for much cheaper and now's the right time of year to buy.
yeah thanks ill try to find some india sourfe now, also do you think 6 month cycle is enought? i weight around 70kg so ill be taking 80 mg onlyIf possible, you should buy pharma drugs like this from India. Accutane (isotretinoin) is cheaper and more reliable from India compared to UGLs.
I was recently quoted Isotretinoin 20mg at $1.10 for 10 pills. That's 100 pills for $11 ($0.0055/mg) which is cheaper than most of the UGL 10mg pills.
How much do you weight?
If you're 100kg and aiming for the target total of 120-150mg/kg then you need 12,000-15,000mg. That's a grand total of $66 to $83.
Can't ask for much cheaper and now's the right time of year to buy.
At 80mg per day, you can do it in less than six months.yeah thanks ill try to find some india sourfe now, also do you think 6 month cycle is enought? i weight around 70kg so ill be taking 80 mg only
yeah thanks ill try to find some india sourfe now, also do you think 6 month cycle is enought? i weight around 70kg so ill be taking 80 mg only
At 80mg per day, you can do it in less than six months.
70 * 120mg = 8,400 (total target mg)
8400 / 80 = 105 days to reach 120mg/kg (3.5 months)
70 * 150mg = 10,500
10500 / 80 = 131.25 days to reach 150 mg/kg (~4.5 months)
Cost: $0.44 per day.
